Česko()
Cínie Cupcakes Pink, LoukykvětCínie Cupcakes Pink, LoukykvětCínie Cupcakes Pink, Loukykvět
Cínie Cupcakes Pink, LoukykvětCínie Cupcakes Pink, LoukykvětCínie Cupcakes Pink, LoukykvětCínie Cupcakes Pink, Loukykvět
Cínie Cupcakes Pink, LoukykvětCínie Cupcakes Pink, LoukykvětCínie Cupcakes Pink, LoukykvětCínie Cupcakes Pink, Loukykvět
Cínie Cupcakes Pink, LoukykvětCínie Cupcakes Pink, LoukykvětCínie Cupcakes Pink, LoukykvětCínie Cupcakes Pink, Loukykvět
Cínie Cupcakes Pink, LoukykvětCínie Cupcakes Pink, Loukykvět

Zinnia elegans

Cínie Cupcakes Pink

Varianty

Cena

Cena za semeno

25 semen

Vyprodáno

Cena je za balení.

Cena je za semeno.

50 semen

Vyprodáno

Cena je za balení.

Cena je za semeno.

100 semen

Vyprodáno

Cena je za balení.

Cena je za semeno.

Počet semen ≠ počet rostlin

Raději uvádíme, že počet semen ≠ počet rostlin. Je potřeba počítat s tím, že nevyklíčí každé semeno. Aktuální klíčivost naleznete níže. Během pěstování můžete o nějaké sazničky přijít a záleží i na tom, zda předpěstováváte, nebo sejete rovnou do záhonů (přímý výsev). Proto doporučujeme nakoupit a vysít více semen, než potřebujete ve finále sazeniček.

Dostupnost

Tento produkt je vyprodaný.

Nechte nám tu váš email a hned, jak se
cokoliv změní, pošleme email.

Pěstování

Cínie nejsou mrazuvzdorné a nemají rády nízké teploty, proto doporučujeme s výsevem nepospíchat. Dražší druhy cínií (Zinderella, Cupcakes, Queen, ...) raději předpěstovat v sadbovači a pak přesadit do záhonů, levnější druhy (Super Yoga, Cresto, ...) můžete sít rovnou do záhonu.

V obou případech, ale až po posledních mrazech (polovina května). Skutečně počkejte, až pomine riziko mrazů a zároveň se trochu oteplí. Nízké teploty cínie jen zbytečně vystresují a následující týdny se ani nehnou. U teplot pod 10 °C jen cíniím žloutnou listy. Naučili jsme se tedy u cínií nepospíchat a tak je přesazujeme ven až klidně koncem května/začátkem června.

PŘEDPĚSTOVÁNÍ

U předpěstování v sadbovači vysejte 1 semeno do buňky sadbovače a zakryjte 2 - 3 cm substrátu. Doporučujeme zvolit co největší sadbovač, u nás používáme sadbovač 60, jelikož cínie jsou velmi choulostivé na kořenový bal, dopřejte jim tedy dost prostoru.

U cínií určitě neodkládejte přesazení, ideálně za 4 - 5 týdnů od výsevu šup s nimi do záhonu. Pokud přesazení opozdíte a necháte sazenice přerůst, při přesazení narušíte kořenový bal a tento šok může způsobit, že z plnokvěté rostliny se stane zpět jednoduchá.

ZAŠTÍPNUTÍ

Zaštípnutí u cínií podpoří větvení a ve finále vám vytvoří mnohem hustější rostlinu, za které i sklidíte více stonků. Abyste si ušetřili práci, zaštípněte cínie rovnou v sadbovači a až poté přesazujte.

SPON

Cínie sázíme do záhonu ve sponu 20 cm od sebe. Nesnažte se cínie sázet blíže k sobě, jelikož pak zvyšujete riziko výskytu houbových chorob.

Pro cínie vyberte místo s co největším přísunem sluníčka. Sázejte do hlinité, písčité, humózní půdy s dobrou drenáží.

Jestli platí jedna univerzální rada pro cínie, je to — snažte je vyvarovat jakéhokoliv stresu. Nízké teploty, narušený kořenový bal, nebo nepravidelná zálivka, nebo málo živin, proto nezapomeňte pravidelně přihnojovat.

OPORA

Doporučujeme oporu, může být síť, kterou cínie budou prorůstat nebo jen provázek po obvodu záhonu.

Uvedené informace vychází z našich zkušeností na farmě, používejte je prosím jen jako vodítko. Časy se mohou lišit v závislosti na ročním období, podnebí, umístění, termínu vysetí a přesazení a případně i podmínkách ve fóliovníku/skleníku. Doporučujeme si vždy vyzkoušet, jak daná rostlina funguje ve vašich podmínkách. Neberte toto prosím jako záruku.

Zobrazit vše

Kliknutím zobrazíte celý návod na pěstování.

Doprava

Tento produkt je vyprodaný.

Kategorie

Produkt najdete v těchto kategoriích.

Návody

Potřebujete pomoc s výběrem?

Napište nám na obchod@loukykvet.cz, přes Facebook,
nebo volejte +420 314004287, rádi pomůžeme.

© 2016 → 2024 Loukykvět s.r.o.

Loukykvět s.r.o. je zapsaný v OR u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 268616.
Jsme zapojeni v Systému sdruženého plněné EKO-KOM pod číslem EKF00180493.
Pro vydávání RL pasů používáme registrační číslo 0636.
Naše IČ je 05663687, DIČ CZ05663687.
Datová schránka má ID eng827q.
Číslo EORI je CZ05663687.
Jsme plátci DPH.