Volné pozice

Farm Manager

Do Loukykvět hledáme Farm Managera, člověka, který nám pomůže dirigovat farmu. Budeš řídit faremní tým holek a kluků (ale hlavně holek), řešit veškeré výsevy, přesazování a sázení. Kontrolovat, jak to všechno roste, zda je zalito, pohnojeno, zda jsou sazeničky zdravé, otužené, zda ve slunečných dnech větráme fóliovníky, zda náhodou nepřestal topit jeden pěstební stůl a obecně udržovat celou farmu v chodu.

Na farmě pěstujeme hlavně květiny k řezu, ale věnujeme se i produkci sazeniček, ať už sazeniček letniček, nebo řízkům jiřin. Náš cíl není z Loukykvět vybudovat továrnu jako v Holandsku, která chrlí kamiony řezaných květin a sazenic, ale spíše menší specializované zahradnictví jako jsou k vidění v Anglii, ale i u nás a na Slovensku.

Nutno ale podotknout, že to Holandsko alespoň trochu polechtáme, letos pošleme našim zákazníkům přes 40 000 řízků jiřin. Přirychlili jsme ke 100 000 tulipánů, které putují našim zákazníkům. Učíme se termínovat produkci sazenic a zatím se trefujeme do týdne.

Farm Manager je velká role. V podstatě budeš mít celou produkci Loukykvět na starosti. Tvoje zodpovědnost je, aby se vše vyselo, zasadilo a vyrostlo bez větších vad. Holky z vazárny si už sklizeň řídí samy. Na Tobě pak bude po sklizni záhony otočit a začít na novo. Pokud se tedy těšíš, jak budeš květiny sklízet, tak se netěš. Hlavní, co by Tě mělo naplňovat, je pěstování.

Nerozhoduje pohlaví

Hledáme člověka, se kterým si lidsky sedneme a zároveň bude mít schopnosti, které uvádíme níže v inzerátu.

Práce od pondělí do pátku

Pracujeme od pondělí do pátku, od 8.30 do 16.30, některé dny můžeme začínat/končit dříve/později.

Na farmě Loukykvět

Tedy kousek za Prahou v Mšeckých Žehrovicích. Je možné se k nám dostat i spolujízdou, ale to už se s námi domluvíš.

Práce celoročně

Práce je pro Tebe dost po celý rok.

Co bychom od Tebe potřebovali

Managerské dovednosti

V první řadě hledáme někoho, kdo má managerské dovednosti, zvládne řídit tým. Dokážeš kulantně podat, že je potřeba při sázení zrychlit a zároveň dokážeš tým ocenit. Zvládneš rozdat práci a improvizovat, kdy déšť smete všechny plány ze stolu. Též dokážeš prioritizovat, co počká na jaro, co musíme stihnout ještě tento týden, protože už bude mrznout.

Systematičnost a efektivitu

Nebudeš se snažit úkoly tlačit silou, ale vždy se na chvilku zastavíš a vymyslíš nejlepší způsob — třeba ten nejefektivnější způsob přepichování sazeniček do větších sadbovačů.

Iniciativu a samostatnost

Máme rádi iniciatiní a samostatné lidi. Budeme jen rádi, pokud najdeme někoho, kdo ví víc než my.

Zkušenosti s produkčním zahradnictvím

Důležité jsou pro nás zkušenosti s produkčním zahradnictvím. Květiny pěstujeme, abychom na konci dne měli na výplaty. Při rozhodování tedy očekáváme, že budeš přemýšlet nad ekonomickou stránkou a chápeš ekonomiku zahradnického podniku. Někdy už nedává smysl něco přesazovat a je potřeba to vyhodit, abychom v tom neutopili více peněz.

Znalost květin k řezu

Přáli bychom si, abys měla alespoň základní znalost květin k řezu. Co je mrazuvzdorné, co je dvouletka, trvalka, co a kdy zaštipovat.

Oko pro škůdce a choroby

Víš, kdy výskyt mšic překročí práh přípustnosti. Máš přehled o monitorovacích strategiích. Máš odbornou způsobilost, nebo jsi ochoten si zkoušky odborné způsobilosti dodělat.

Technické dovednosti

Měla bys mít technickou zdatnost. Řešit závlahu, zapínat/vypínat frekvenční měnič, čistit filtry, připojovat kapkovací potrubí, najít jističe. Nepouštíme raketu na měsíc, ale alespoň základní porozumění je nutné.

Jízda na traktoru

Bylo by fajn, abys byla samostatná, počítej tedy s jízdou na traktoru a manipulací paletizačních vidlí. Máme malotraktor Kubota, František Tě rychle zaučí, není to nic složitého.

Fyzicky fit

Počítej s tím, že práce je fyzicky náročná.

Kutil

Posledně je potřeba počítat s tím, že farma má několik kutilských projektů. Farm Manager by se neměl bát kutit. Někdy betonujeme, někdy stavíme vyvýšené záhony, jindy opravujeme dešťové svody. Práce kolem farmy je nekonečně.

Bonusové body

 • Víš, co je IPM
 • Řešíš pH a EC
 • Sleduješ ostatní pěstitele květin k řezu
 • Zajímáš se o pěstování květin k řezu
 • Víš, co je fotoperioda jak jí ovlivnit
 • Culture sheet pro Tebe není sprosté slovo

Co nabízíme

Nejsme několik desítek let zaběhlá firma, ale rádi bychom se jednou takovou stali. K firmám jako Černý Seed, kteří jsou na trhu přes 160 let, vzhlížíme s obrovským respektem. Budeme rádi, když se k nám přidáš a dáme společně těch prvních 20 let Loukykvětu. :)

Nabízíme hlavně celoroční & pestrou práci. Nepěstujeme jen jednu plodinu, proto je stále se co učit a zlepšovat. Každých pár měsíců na farmě děláme něco jiného, věříme, že Tě to jen tak neomrzí.

Jinak samozřejmě nabízíme:

 • Slušný plat
 • Celoroční & pestrá práce
 • Moc fajn rodinný kolektiv
 • No bullshit prostředí
 • Každý den si holky odnáší domů květiny, sice je to béčková kvalita, ale krásu ve váze udělají
 • Přebývá nám hodně sazenic, můžeš si už začít chystat záhonky
 • Zaměstnanecká sleva na loukykvětí produkty

Jak to vypadá v Loukykvět

Loukykvět roste od roku 2016, na holé louce už se tyčí 12 (nevytápěných) fóliovníků a dva velké vytápěné. Jeden sadbový a druhý pro pěstování květin k řezu v záhonech. Třetí vytápěný fóliovník (a snad už poslední) nás čeká ještě letos v květnu. Vedle fóliovníků nám už fungují dvě chladící místnosti, teče voda a proudí elektřina. Máme zateplenou vodárnu pro zimní provoz, kde je úprava pH, fertigace. Každý záhon má kapkovací potrubí, postřikovače. Na farmě si osedláš náš malotraktor Kubota, nebo elektrické golfové vozítko (musí se teda dělit s holkama ve vazárně). Sejeme pneumatickým secím strojem, něco ale stále vychází nejlépe ručně. Pro ochranu rostlin máme akumulátorové postřikovače, které si František nemůže vynachválit. Na druhou stranu v naší nářaďovně je nepořádek až na půdu a potřebujeme někoho schopného, kdo si jí vezme do parády a jednou pro vždy nastolí pořádek, dokoupí nářadí a zavede systém. To možná bude i Tvůj první úkol — sehnat pořádné lopatky.

V případě zájmu napiš na prace@loukykvet.cz :)

CZK (Kč)

© 2016 → 2021 Loukykvět s.r.o.

Loukykvět s.r.o. je zapsaný v OR u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 268616.
Jsme zapojeni v Systému sdruženého plněné EKO-KOM pod číslem EKF00180493.
Pro vydávání RL pasů používáme registrační číslo 0636.
Naše IČ je 05663687, DIČ CZ05663687.
Číslo EORI je CZ05663687.
Jsme plátci DPH.